grudzień 01

Notesy i zeszyty to produkty cieszące się niesłabnącą popularnością; z moich obserwacji wynika, że mimo ery cyfrowej, nowych mediów, rosnącego zainteresowania e-czytnikami, nadal jest wiele osób, które lubią po prostu napisać sobie wszystko ręcznie w ładnym, poręcznym notesie. Sam lubię tak robić, mam wrażenie, że wtedy bardziej się skupiam na tym, co piszę i bardziej się do tego przykładam, toteż zawsze mam przy sobie jakiś notes.

Notesy mogą być różnej wielkości, choć, jak się zdaje, dość popularnym formatem jest b5. Ze stworzeniem notesu wiąże się też szereg różnych innych jego cech - muszę wiedzieć, czy mój notes ma być gruby, jaką ma mieć gramaturę i fakturę papieru, czy będzie dla osób piszących piórem czy długopisem, to są podstawy i z tymi myślami z tyłu głowy projektuję zawsze swoje małe dzieło. Muszę też sobie odpowiedzieć na pytanie, dla kogo będzie dana rzecz: czy będzie z niej korzystać nastolatka, czy może jakiś biznesmen, a może osoba zarządzająca gospodarstwem domowym, każda z tych osób ma inne potrzeby, ale każda zwraca uwagę na okładkę.

Okładka notesu z nadrukiem powinna przyciągać, ale nie być tandetna i krzykliwa, albowiem takich na rynku jest wiele, ja skupiam się na tym, aby była schludna, ciekawa, dobrze zaprojektowana, ale właśnie nieprzesadzona, nie lubię przepychu i zbędnych dekoracji, zależy mi na czystym stylu. Okładka powinna stanowić wizytówkę tego, co znajduje się w środku i zachęcać potencjalnych nabywców do kupca. Nadruk okładki powinien być wykonany w najwyższej jakości.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.